czwartek, 30 października 2014

Halloween Oracle

UWAGA: Na wstępie chcę zaznaczyć – i podkreślić, bardzo, bardzo mocno i wyraźnie – że to, czym dzielę się w poniższym poście, to jedynie moja zupełnie własna, personalna, całkowicie subiektywna opinia, odbiór prezentowanych talii. Wy, natomiast, możecie mieć kompletnie, totalnie inny odbiór, opinię. 

Zatem absolutnie nie kierujcie się tym, co tu poniżej piszę. Bowiem to tylko moja subiektywna opinia, odbiór. A nie jakaś uniwersalność pt. "ta talia tak działa i każdy tak samo ją odbierze i tak samo będzie mu się jej używało". Bowiem tak nie jest. Każdy odbiera inaczej – przez pryzmat/filtr zawartości swojego umysłu.  

Poza tym, chcę jeszcze zwrócić uwagę na to, że ten post pisany był dość dawno temu, i był on aktualny na WTEDY, zaś niekoniecznie jest aktualny w tym momencie.    

...

W związku z nadchodzącym Halloween (inaczej: Samhain, Dziady) chciałabym zaprezentować Wam talię o bardzo Halloweenowym motywie- Halloween Oracle.
Jest to talia autorstwa Stacey Demarco z ilustracjami Jimmy'ego Mantona wydana przez BlueAngel Publishing. Jedna z najnowszych talii w ofercie tego wydawnictwa.

Jej motyw główny to- jak już wspomniałam- Halloween. Mamy więc karty takie jak: Duch, Pająk, Szkielet, Czaszka ciemności, Wampir, Zombi, Wilkołak, Mumia, itd. Wbrew pozorom talia wcale nie jest jakaś mroczna, ponura, straszna, wręcz przeciwnie- jest bardzo zabawna, bardzo piękna, bardzo klimatyczna- ale nie w tym mrocznym klimacie. Zresztą typowo Halloween kojarzy się nam z przebierańcami, słodyczami, hasłem "cukierek albo psikus"- bardzo amerykańskie, prawda? Tyle że tradycje Halloween wcale nie wywodzą się z Ameryki- to święto ma korzenie anglosaskie. Ale o tym innym razem.

Powracając do samej talii- jest ona bardzo klimatyczna dlatego, że dobrze oddaje zarówno tą poważną i faktycznie nieco mroczną stronę Halloween, jak i tą zabawną, pełną radości i śmiechu.
Dla osób lubiących Halloween i oczywiście zajmujących się kartami talia Halloween Oracle na pewno będzie ciekawą propozycją. Mnie ona ujęła od pierwszego wejrzenia i teraz z niecierpliwością czekam, aż będę mogła się nią "pobawić". ;)

Kilka kart dla podglądu. 


2 komentarze:

  1. Bardzo jestem ciekawa wrażeń z wróżenia tymi kartami Karola :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja niemniej niż Ty. ;) Na pewno je tu opiszę. :)

      Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)