czwartek, 30 października 2014

Jak uzyskać odpowiedź- metoda

Pierwszy taki konkretny wpis na blogu, choć krótki. Napiszę bez owijania w bawełnę i zbędnych wstępów.

Jest taka fajna i w sumie dość prosta metoda na uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie. Jaka? Otóż wystarczy:
-oczyścić umysł z wszelkich myśli i emocji (czyli po prostu go, mówiąc niezbyt ładnie, opróżnić)
-skupić się przez chwilę na danej kwestii- ale tylko na tym, nic innego nie może plątać się nam po głowie
-czekać na odpowiedź (nie oczekując niczego konkretnego- po prostu cierpliwie, spokojnie czekać)

Odpowiedź może przyjść w różny sposób i w różnej formie. Może to być tzw. wizja, może to być po prostu odpowiedź w formie zdania, może to być jakieś uczucie, itd.
Tę metodę można z powodzeniem stosować przy praktykowaniu jasnowidzenia, jasnosłyszenia czy innych form jasnorozpoznawania.
Ważne jest oczywiście to, aby rozpoznać, czy odpowiedź przyszła "z góry", czy też jest to po prostu działanie naszego umysłu. Tak naprawdę nie jest to wcale trudne, gdyż takim przekazom "z góry" towarzyszy pewnego rodzaju świadomość, że właśnie ta "góra" się z nami łączy i że właśnie stąd płynie odpowiedź dla nas. Zapewne nie u każdego jest to takie proste, ale jeśli naprawdę mocno wsłuchamy się w odpowiedź, mocno w to wejdziemy i przede wszystkim poprawnie wykonamy cały proces (czyli te czynności, które wymieniłam po myślnikach), to jest właściwie 99% pewności, że odpowiedź jest Prawdziwa (czyli płynie "z góry"- ze Źródła). A w razie czego, będziemy wiedzieli, jeśli to nie będzie połączenie ze Źródłem, tylko nasze ego (lub też- jeśli w nie wierzymy- jakieś negatywne istoty)- bo będziemy to czuli wewnętrznie, intuicyjnie (będziemy czuli, że coś jest nie tak). Wtedy po prostu należy skończyć pracę, albo zwyczajnie wyrazić wyraźnie intencję odnośnie tego, co chcemy uzyskać.

Tę metodę można stosować np. jeśli chcemy poznać przyszłość, jeśli chcemy coś znaleźć, jeśli mamy wątpliwości co do prawdziwości jakiejś informacji, jeśli mamy problem z podjęciem decyzji... Po prostu- w każdym przypadku, przy każdym pytaniu.
Oczywiście pamiętać należy, że istotne jest ćwiczenie swoich umiejętności- a praktyka czyni mistrza.


PS: Mały expanding do tego posta napisałam tu: klik.

2 komentarze:

 1. Jak byłam młodsza przychodziło mi z łatwością, teraz gdy zależy mi na poważniejszych sprawach za każdym razem nie wiem czy przypadkiem sama sobie nie odpowiedziałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam to bardzo dobrze, sama- wcale nie tak dawno temu- miałam takie dylematy, niepewności. Ale właśnie poprzez rozwijanie zaufania do samej siebie nauczyłam się radzenia sobie z tymi niepewnościami. :) Wystarczy po prostu uważnie obserwować reakcje swojego ciała na odpowiedź, tak jakby zagłębić się w siebie na chwilę i postarać się poczuć tą "głębią siebie", czy odpowiedź/wskazówka jest prawdziwa.
   Każdy to umie. Tylko niektórzy muszą sobie przypomnieć.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)