wtorek, 28 października 2014

Witam na moim blogu

Wpis został zmodyfikowany 26.03.2018

Miło zacząć od powitań, więc i ja zaczynam: witam!

O czym ten blog jest – nazwa dość wymowna, myślę. Ezoteryka. Co dla mnie oznacza: głównie psychologię, metapsychologię, a także metafizykę; no i metakosmologię (czyli wszelką wiedzę skupioną na tych niepewnych tematach typu dusze, inne rasy (kosmici), inne wymiary, etc).

Na tym więc się na blogu skupiam i zamierzam skupiać dalej (choć plany planami, a co będzie, to się okaże; wiadomo). Oczywiście (być może dla kogoś to nie jest oczywiste. A nie musi być, rzecz jasna, bo niby skąd), nie jestem żadnym wszechwiedzącym ktosiem – ot, zwyczajny człowiek, który interesuje się ezoteryką i zbiera swoją wiedzę w formie postów na blogu. Jak każdy, odkrywam i błądzę stale, i za żadnego nauczyciela, guru, przewodnika, czy jakkolwiek ktokolwiek chce sobie to nazywać, się nie uważam, absolutnie. Zwyczajnie dzielę się tym, co wiem; i co może być Prawdą, ale równie dobrze może nie być: nigdy nie wiadomo.

Nie od zawsze, ale od pewnego już czasu mam w sumie dość... racjonalistyczne i rzeczowe podejście do ezoteryki. Staram się pisać czasem do bólu konkretnie, bo nie znoszę niejasności i niedopowiedzeń.

Starsze posty (te od drugiego posta do postów z mniej więcej połowy 2017 roku) tego nie przedstawiają, co prawda, bowiem kiedy zostały napisane, moje podejście było znacznie bardziej odleciane i fluffy (cóż, jak u wielu ludzi siedzących w ezoteryce...), a wiedza wielokrotnie mniejsza. No niestety. Stale się człowiek uczy.

W każdym razie, ten blog jest tylko moim znotatkowaniem wiedzy – czerpanej głównie z własnych obserwacji i refleksji. Nie mam ambicji być profesjonalnym bloggerem, więc i moje pisanie postów niekoniecznie musi być najpiękniejsze i ułożone. Sorrynotsorry.

Mam jednak nadzieję, że wciąż miło się je będzie czytało. Treść się liczy jako #1, przynajmniej dla mnie, aczkolwiek przyjemna forma to nie jest coś, na co mam wywalone.

Tak więc... Dotychczas opublikowane posty wymienione są tutaj: Chronologiczny spis treści.
Zaś te planowane, tutaj: Wkrótce.
Od jakiegoś czasu blog jest pod permanentnym remontem – usuwam swoje wynikające z niewiedzy bzdury ze starszych postów.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, propozycje odnośnie bloga, tematów na posty, etc., zapraszam do komentowania lub innych form kontaktu.

Na ten pościk, zaś, to tyle. 


2 komentarze:

 1. Pozdrawiam ciepło ;)
  Powodzenia w prowadzeniu bloga!
  Ścskam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Aniu. :*
   Również pozdrawiam. :)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)