sobota, 28 lutego 2015

Nature's Whispers Oracle i Whispers of Love Oracle- recenzja


W A Ż N E: NOTKA UZUPEŁNIAJĄCA.

.
.
.

Postanowiłam napisać o tych dwóch taliach w jednym wpisie, ponieważ autorką obydwu jest Angela Hartfield, a ilustratorką- Josephine Wall. Są to więc talie w sumie bardzo do siebie podobne, zresztą można je sobie połączyć i stworzyć sobie w ten sposób jedną (dość grubą) talię z obrazami Josephine Wall. No właśnie, oto jest powód, dla którego kupiłam te talie- ilustracje na kartach. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością J. Wall, od razu mnie ona zaintrygowała. Nie tylko ze względu na całkiem-całkiem urodę obrazów, jak dla mnie, ale przede wszystkim dlatego, że zaintrygował mnie styl artystki, co nie. Wiele jej prac to jakby obraz w obrazie, tyle detali, tyle elementów... Nie jest to rutynowe, wręcz przeciwnie- bardzo niezwykłe (przynajmniej dla mnie).Talia zawiera obrazy, które możemy zobaczyć w Earth Magic Oracle (autorstwa Stevena D. Farmera) oraz w Angel Therapy Oracle (autorstwa Doreen Virtue). Karty talii Nature's Whispers Oracle różnią się nieco jakością od Whispers of Love Oracle, aczkolwiek pudełko i książeczka wydane zostały bardzo podobnie. Obydwie talie są tej samej wielkości (i obydwie mają po 50 kart), więc można je ze sobą wygodnie pomieszać (nie żeby różnica w rozmiarze kart była wielką przeszkodą – jak ktoś uparty, to na wszystko znajdzie sposób. Ale faktycznie wygodniej jest łączyć talie, które nie różnią się wymiarami).

Warto wspomnieć, że Whispers of Love Oracle jest skoncentrowana na sferze miłosnej (choć oczywiście można to zupełnie zignorować i interpretować jedynie na podstawie obrazów na kartach), natomiast Nature's Whispers Oracle jest talią... no, nieskoncentrowaną na niczym szczególnym w sumie.

W obrazach Josephine Wall uwielbiam mnogość szczegółów – niby nic takiego szczególnego, ale jeśli jakiś obraz ma tyle różnych elementów, tyle detali, to interpretacja staje się nieco ciekawsza, bowiem jest dużo więcej elementów, na które możemy zwrócić uwagę.

Na koniec wkleję dla podglądu kilka kart z talii Whispers of Love Oracle.


Oraz kilka z Nature's Whispers Oracle.


Nature's Whispers Oracle można obejrzeć na TYM filmiku, a Whispers of Love Oracle- na TYM filmiku..
.
.

Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.

2 komentarze:

 1. Życzę powodzenia w prowadzeniu tego fantastycznego bloga. Ach i och - tyle mogę powiedzieć. Talie piękne i aż chciałoby się je od razu kupić. Jak pracować z tego rodzaju kartami? Chyba nie widziałam, żeby ktokolwiek opisywał tego typu talie na polskich stronach. Widać, że blog jest prowadzony przez uduchowioną i bardzo inteligentną osobę. Moim marzeniem jest przeczytać na tym blogu jak zacząć pracować z tego typu kartami. Zresztą nawet jeżeli takie wpisy się nie pojawią to i tak będę wierną czytelniczką. Pozdrawiam serdecznie - Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, ogromnie mi miło. :)
   Na pewno napiszę wkrótce co nieco na temat pracy z kartami- przy okazji trochę o samych kartach (ich rodzajach, różnych systemach, a jest tego sporo), ponieważ w sumie bez tego nie da się konkretnie pisać na ten temat. Mam tylko nadzieję, że uda mi się to "wyłożyć" w miarę przejrzyście. :)
   Takich wpisów na temat konkretnych talii będzie całkiem sporo, ponieważ to moja ogromna pasja i chcę się nią dzielić z innymi, szczególnie właśnie dlatego, że w naszych stronach te wszystkie rozmaite talie są raczej mało popularne- a szkoda, bo są naprawdę warte uwagi. Z wielu względów, o czym również napiszę.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)