sobota, 21 lutego 2015

Soul Cards- recenzja

W A Ż N E: Chcę zaznaczyć – i podkreślić, bardzo, bardzo mocno i wyraźnie – że to, czym dzielę się w poniższej recenzji, to jedynie moja zupełnie własna, personalna, całkowicie subiektywna opinia, odbiór prezentowanej talii. Ty, natomiast, możesz mieć kompletnie, totalnie inny odbiór, opinię. 

Zatem absolutnie nie kieruj się tym, co tu poniżej piszę. Bowiem to tylko moja subiektywna opinia, odbiór. A nie jakaś uniwersalność pt. "ta talia tak działa i każdy tak samo ją odbierze i tak samo będzie mu się jej używało". Bowiem tak nie jest. Każdy odbiera inaczej – przez pryzmat/filtr zawartości swojego umysłu.  

Tak jak i dla każdego co innego, zatem, znowu, nie kieruj się moją opinią, moim "polecam!"/"nie polecam", tylko własnymi preferencjami, odbiorem. To że ktoś stwierdza cośtam o czymśtam (np. że "warto to mieć!"), nie znaczy, że to obiektywny fakt – jest to po prostu subiektywna opinia tego kogoś, i nic więcej.

A talie dywinacyjne to nie są jakieś "niezwykłe, magiczne przedmioty, które działają jakośtam same z siebie", które mają jakąś "moc". Nie. Talie dywinacyjne to zupełnie ZWYCZAJNE przedmioty. Dokładnie tak samo zwyczajne jak szczotka do kibla, szklanka, pędzel do malowania czy fotel. Czy cokolwiek innego. Wyjątkowość przedmiotów leży nie w nich samych, tylko w personalnych ustaleniach, podejściu, wierzeniach ich użytkownika. 

Jeśli ktoś (włącznie ze mną – w tych starszych, wymagających wielkich poprawek, postach) dał ci do zrozumienia, że jest inaczej, najzdrowiej będzie, jeśli po prostu to zignorujesz, wywalisz te bzdury z pamięci (tak, bzdury. Nazywajmy rzeczy po imieniu, czemu by nie).

Talie dywinacyjne to zwyczajny, najzwyczajniejszy w świecie przedmiot. A jak niezwyczajny, jak "magiczny", jak "święty", etc., etc. będzie dla ciebie, to kwestia zależna wyłącznie od ciebie – ściślej, od zawartości twojego umysłu (twojej wiedzy, przekonań odnośnie tematu (uświadomionych oraz nieuświadomionych), twojego podejścia, twojej woli). Co w głowie (umyśle), to w życiu —> co w głowie (umyśle), to w używaniu kart/pracy z kartami.

Chcę to podkreślić, tym bardziej, że dawniej nie było mi to wiadome – co zresztą widać po, nierzadko, bzdurach, które na temat talii piszę chociażby w takich recenzjach. Chcę, żeby każdemu kto się tematem interesuje, było to wiadome. 

Poza tym, chcę jeszcze zwrócić uwagę na to, że ta recenzja pisana była dość dawno temu, i była ona aktualna na WTEDY, zaś niekoniecznie jest aktualna w tym momencie.

Wtedy gdy owa recenzja była pisana, moje ogarnięcie w wielu kwestiach – m.in. temacie "działania kart" czy, ściśle z owym tematem związanej, psychologii – było nikłe. Stąd, mniej lub więcej w owych starszych postach jest bzdur albo nieścisłości. Planuję to wszystko popoprawiać (kiedyś). Tymczasem: zainteresowanych mechanizmem działania kart, mechanizmem dywinacji, metafizyką (temat energii) czy (meta)psychologią (tutaj zwłaszcza nowsze posty, z 2017 i do teraz) zapraszam do adekwatnych (linkniętych pod poszczególnymi słowami) postów.

Koniec notki uzupełniającej.

...


Soul Cards (czyli- po polsku- Karty Duszy) to jedne z najbardziej niezwykłych talii, jakie znam i jakie posiadam. Są to karty niezawierające żadnych napisów, numerów, nazw- po prostu obrazy w formie kart. Autorzy nie podają żadnych znaczeń, ponieważ te karty należą do talii typowo intuicyjnych, gdzie interpretujemy daną kartę jedynie w oparciu o obraz. Nie mamy niczego innego, tylko obraz i naszą intuicję.Nie są to- wbrew pozorom- karty trudne. Na początku sama myślałam, że w ogóle nie będę potrafiła z nimi pracować, ale już przy pierwszych rozkładach okazało się, że one po prostu cudnie mówią (jak to określa wiele osób) i są bardzo głębokie. Jeśli ktoś chce wejść na wyższy poziom pracy z kartami, spróbować czegoś nowego, ta talia jest świetna. W tym miejscu wspomnę tylko, że wydane zostały dwie talie Soul Cards: Soul Cards 1 oraz Soul Cards 2. Obydwie talie można ze sobą połączyć (każda z talii ma po 60 kart, więc gdy je połączymy, będziemy mieli talię 120 kart; jedyną przeszkodą mogą być różne koszulki). Ja używam właśnie takiej połączonej talii. Nie jest to w żadnym razie jakiekolwiek utrudnienie korzystania z nich (chyba że pod kątem tasowania, ale akurat mnie nie sprawia to większego problemu).
Soul Cards raczej się nie odwraca- nie ma takiej potrzeby- aczkolwiek jeśli ktoś naprawdę chce, to może to robić. Ja jednak uważam, że byłoby to tylko utrudnieniem w interpretacji. Poza tym po koszulkach można zobaczyć, czy karta jest odwrócona czy nie (choć zbyt wielki problem to chyba nie jest; jeśli ktoś lubi odwracać karty, nawet nieodwracalne koszulki nie będą stanowiły większego problemu).
Soul Cards mają to do siebie, że są bardzo... no, powiedzmy: duchowe. To może być dla niektórych problemem przy bardziej przyziemnych pytaniach, ale mi osobiście nie sprawia kłopotu używanie ich w takich sprawach. Zresztą i tak nadają się one doskonale do wszelkiego rodzaju rozkładów.
Muszę przyznać, że naprawdę nie spodziewałam się, że te karty będą tak cudowne, tak wymowne i trafne. Bardzo, ale to bardzo pozytywnie się rozczarowałam. ;) Jeśli ktoś czuje, że są dla niego, jeśli czuje do nich jakieś przyciąganie, naprawdę warto dać się skusić. Praca z nimi doskonale rozwija intuicję i zdolności jasnorozpoznawania (oj tak, można się naprawdę nieźle zdziwić ;)) oraz otwiera nas i rozwija zaufanie do swojego wewnętrznego głosu. A to jest bardzo ważne m.in. przy pracy z kartami czy z energiami (np. jako uzdrowiciel).
Na koniec dodam, że tych kart nie można kupić w Polsce, trzeba pobuszować po zagranicznych sklepach. Ale naprawdę warto, Soul Cards to po prostu niesamowite karty.

Soul Cards 1 można obejrzeć TU, Soul Cards 2 natomiast TU.

TUTAJ można przeczytać przykładową interpretację rozkładu z użyciem tej talii. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)