sobota, 21 lutego 2015

Soul Cards- recenzja


W A Ż N E: NOTKA UZUPEŁNIAJĄCA.

.
.
.


Soul Cards to karty niezawierające żadnych napisów, numerów, nazw- po prostu obrazy w formie kart. Autorzy nie podają żadnych znaczeń, ponieważ te karty stworzyli tak, by użytkownik musiał sam się wysilić. Nie mamy niczego innego, tylko obraz i nasz umysł.

I bardzo dobrze!


Czy są trudne do interpretacji – wiadomo, KWESTIA SUBIEKTYWNA. Dla mnie nie są, ale ja to ja, a ty to ty, więc dla ciebie mogą być.
Wszystko kwestia, jakie treści mentalne masz.

Tia, no ale nie powiem, że wtedy lata temu, kiedy tę talię nabyłam, w ogóle nie wydawało mi się, że będzie ciężej. Z jakiegoś powodu, te obrazy oceniłam jako raczej... niekoniecznie łatwe w interpretacji. Ale! już przy pierwszych rozkładach okazało się, że mój umysł świetnie sobie z tymi obrazami radził. Jeśli ktoś jest leniem i ma tendencje do wygodnickiego interpretowania wg znaczeń, a jednak chciałby czegoś spoza swojej strefy komfortu, czegoś wymagającego wysiłku, a nie podającego znaczenia jak na tacy, ta talia jest super – no bo właśnie żadnych znaczeń tutaj podanych nie mamy.

W tym miejscu wspomnę tylko, że wydane zostały dwie talie Soul Cards: Soul Cards 1 oraz Soul Cards 2. Obydwie talie można ze sobą połączyć (każda z talii ma po 60 kart, więc gdy je połączymy, będziemy mieli talię 120 kart; tylko że, te dwie talie mają różne koszulki, więc jeśli komuś to przeszkadza, no to minusik). Ja używam właśnie takiej połączonej talii. Nie jest to w żadnym razie jakiekolwiek utrudnienie korzystania z nich (chyba że pod kątem tasowania, ale akurat mnie nie sprawia to większego problemu).

Soul Cards 1 można obejrzeć TU, Soul Cards 2 natomiast TU.

TUTAJ można przeczytać przykładową interpretację rozkładu z użyciem tej talii. 


.
.
.

Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)