sobota, 14 marca 2015

Praca z kartami i co nieco o różnych rodzajach talii dywinacyjnych (cz. 5) ROZKŁAD NA PRACĘ Z TALIĄ

W tej części chciałabym zaprezentować wam pewien rozkład, który idealnie nadaje się jako pierwszy do wypróbowania z nową talią. Rozkład ten nazywa się po prostu "rozkład na nową talię" albo "rozkład na pracę z nową talią". Oczywiście można go stosować nie tylko z nową talią.

Oto znaczenie poszczególnych pozycji w rozkładzie:
1. Opowiedz mi coś o sobie. Co jest twoją najważniejszą cechą?
2. Jakie są twoje mocne strony/zalety?
3. Gdzie leżą i jakie są twoje ograniczenia?
4. Czego się nauczę pracując z tobą/czego mnie nauczysz?
5. W jaki najlepszy możliwy sposób mogę uczyć się od ciebie i z tobą współpracować?
6. Jaki będzie wynik naszej współpracy?


Sposób sformułowania poszczególnych pytań wskazuje, jakoby talia kart była jakąś żywą istotą, z którą przeprowadzamy wywiad. Co, trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, JEST KOMPLETNĄ BZDURĄ.

Talie kart to są zupełnie ZWYCZAJNE przedmioty. Żadne żyjące, magiczne, niezwykłe, święte, potężne ponad-przedmioty.

Także żeby było jasne.

Wyciągając karty na kolejne pozycje, możemy też sformułować to np. w taki sposób:
1. Główne cechy talii w naszym odbiorze
2. Wynikające z naszego odbioru talii! mocne strony talii dla nas
3. Płynące z naszego umysłu! ograniczenia w używaniu talii
4. Nauka jaka dla mnie wypłynie z używania talii
5. Rada, jak używać talii
6. Wynik używania przez nas talii

Jest to fajny rozkład na ogarnięcie, jak odbieramy daną talię, jakie, być może zupełnie nieuświadomione, treści mogą wpływać na nasz jej odbiór i doświadczenia w używaniu jej.

PRZYKŁADOWA INTERPRETACJA ROZKŁADU
Do zaprezentowania "sposobu działania" tego rozkładu użyłam talii Soul Cards (konkretnie połączonych Soul Cards 1 z Soul Cards 2). Rozkład wykonałam z programem (inaczej można powiedzieć, intencją), pt. "jaka jest dla mnie ta talia, jak ja ją odbieram". Bo oczywiście NIE MA czegoś takiego jak "jakieś uniwersalne dla wszystkich działanie talii". Żeby było jasne. Każdy ma inny umysł, a więc inaczej działa, a więc m.in. inaczej odbiera, np. inaczej odbiera daną talię. Żadne więc: "talia tak i siak działa dla wszystkich", tylko PERSONALNY ODBIÓR na podstawie posiadanych, uświadomionych lub nie, treści mentalnych.

Tak więc to wszystko poniżej to jest MOJA interpretacja, MÓJ odbiór, i treści MOJEGO umysłu odnośnie tej talii. A nie jakieś jej "działanie" dla wszystkich.

1. Główne cechy talii- pomaga wyjść poza ograniczenia, uwolnić siebie, swój umysł, swoje zdolności. Daje oparcie, ale nie ogranicza. Zachęca nas do obserwacji. Jest świetna do pracy nad sobą, nad rozwojem duchowym. Jest w niej równowaga pomiędzy światłem i cieniem. Jest w niej pewnego rodzaju ciepło- to talia o przyjaznym klimacie.


2. Mocne strony talii- kreatywność. Ta talia rozwija kreatywność, kreatywne postrzeganie. Używanie jej pomaga rozwinąć swoje zdolności interpretacji (nawet jeszcze bardziej niż przy każdej innej talii, bo tutaj nie mamy żadnych podpowiedzi, więc musimy się sami wysilać, zatem nasze zdolności są używane i się rozwijają, jak mięśnie).


3. Ograniczenia talii- to nie od talii zależy, jakie mamy ograniczenia, tylko od naszego umysłu. Zależy, czy damy się porwać tym kartom, czy zaufamy sobie, czy "pójdziemy w stronę światła"- jasności, prawdy- czy też zostaniemy w ciemności, w jaskini. Czy starczy nam odwagi, by zmierzyć się ze sobą.


4. Nauka jaka dla mnie wypłynie z pracy z talią- przede wszystkim: zdolności jasnorozpoznawania to zupełnie naturalne zdolności, to coś, co ma, co potrafi każdy człowiek. Tylko musi sobie to uświadomić.
Mikrokosmos i makrokosmos; kreowanie własnej rzeczywistości, wpływ umysłu na nasze życie, nasza moc, potęga, jaką mamy, by kierować swoim losem; używanie tej talii po prostu rozwija. Logiczne. Dla każdego inaczej, bowiem każdy ma inny umysł, a zatem każdy inaczej będzie talię odbierał.


5. Rada, jak pracować z talią- otworzyć się, nie bać się, dać się ponieść. Krótko mówiąc: samo się zadzieje co trzeba, tylko się nie blokuj niepewnością, etc. Co oczywiście łatwo powiedzieć.


6. Wynik współpracy- ładny rozwój (wiadomo: jak się czegoś używa, to to się rozwija. Używanie zdolności interpretowania i intuicji = rozwijanie owych zdolności). Znalezienie balansu pomiędzy swoją jasną i ciemną stroną. "Człowiek oświecony"..
.
.

Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.

3 komentarze:

 1. Wow! Jestem po wrażeniem ! Talia naprawdę świetna - ale w Twoich rękach wszystkie talie stają się cudowne.
  Mam już Oracle of the Dragonfae i wiesz co - oniemiałam z wrażenia. Są naprawdę wyjątkowe. Sama grafika porusza, reszty nie wspomnę. Bardzo się cieszę, że dzięki Tobie zdecydowałam się na nie (po wielu latach). Oj, teraz chyba pora zapolować na
  Soul Cards . Tylko czy do mnie tak ładnie przemówią? Dziękuję za te interpretacje :)
  Pozdrawiam serdecznie - Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie mi miło, że mogłam zainspirować Cię do zakupu. ;) Jestem przekonana, że również z Soul Cards złapiesz połączenie- ta talia jest naprawdę niesamowita i szczerze bym się zdziwiła, gdyby znalazł się ktoś, kto nie potrafi z niej nic wyczytać. Nie jest to może najłatwiejsza talia (a w każdym razie z pewnością może stwarzać takie pozory), ale bardzo dobrze działa na nasze zdolności, pomaga je rozwijać... No i ma kilka innych zalet, ale co tam będę się rozpisywać. ;)

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Dzięki:)
  Przesyłam buziaczki i dalej się napalam - hehe.

  OdpowiedzUsuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)