czwartek, 16 kwietnia 2015

Tarot of the Hidden Realm- recenzja


W A Ż N E: NOTKA UZUPEŁNIAJĄCA.

.
.
.

Sprawiedliwość
2 monet
Paź kielichów
As monet


Koszulka kart

Kapłanka
Błękit, biel i fiolet- kolory wiązane typowo z rozwojem duchowym, zdolnościami parapsychicznymi- dominują w tej karcie.

Rydwan
Ten pęd, ta pewność, odwaga, pragnienie przygody... Ten Rydwan nie zwiastuje problemów, ewentualnie wyzwania. Wyzwania, na które jesteśmy gotowi, którym będziemy stawiać czoło bez lęku i zwątpienia. Bo wiemy, że na końcu drogi czeka nas sukces.

Siła
Są tu, jak dla mnie, pokazane te pierwotne instynkty, dzikość, ten tzw. "wewnętrzny lew"- choć w tym wypadku raczej wilk.

Pustelnik

Gwiazda

As buław

6 buław
Triumf, siła, pewność siebie – moim zdaniem, ta postać wręcz tym emanuje. Mam takie wrażenie, że ona jest panią swojego losu, po prostu nic nie może jej powstrzymać, jest zwyciężczynią. I ona sama dobrze o tym wie.

7 buław
Odwaga, siła, wola, niezachwiana wiara.

Paź buław
 Taki fajny, wesoły, pełen energii pazik. 

5 kielichów
Kolejna z tych, które mnie zachwycają pod kątem graficznym... Pełna dynamizmu, pełna napięcia.

Rycerz kielichów
Taki zamyślony, nieobecny. Bardzo podoba mi się to przedstawienie Rycerza kielichów.

3 mieczy
W tej karcie widzę wszystko to, o czym mówi 3 mieczy, m.in.: smutek, żal, zranienie, ból, ale i świadomość, że ten ból niesie ze sobą coś bardzo ważnego, potrzebnego- może niekoniecznie nam samym.

Król mieczy

4 monet
Dobrze pamiętam, że była to jedna z kart, które zadecydowały o kupnie tej talii. Bardzo mi się podoba ten konkretny wizerunek 4 monet, m.in. dlatego, że karta ta kojarzy mi się z takim "swoim miejscem na świecie", z takim miejscem, gdzie możemy "zwinąć się w kłębek" i czuć bezpiecznie, niezależnie od tego, jaka jest faktyczna sytuacja. I tutaj właśnie to bezpieczeństwo jest- moim zdaniem- bardzo wyraźnie przedstawione.

5 monet
Widać wyraźnie, o co chodzi w tej karcie. Smutek, przygnębienie, poczucie straty i osamotnienia wręcz biją z tej karty, moim zdaniem.

Królowa monet
Obfitość, płodność, bogactwo materialne to główne hasła, które przywodzi mi na myśl ten wizerunek.

3 monet
8 monet
Jeśli chodzi o stronę techniczną, talia jest bardzo fajnie wydana. Papier jest dobrej jakości, średniej grubości, karty przyjemnie się tasuje i mają bardzo poręczne wymiary. Dołączona jest gruba książka, ale o niej nie napiszę, gdyż jej nie czytałam. Po prostu nie należę do tych, których interesuje, co autorzy talii mają do powiedzenia, i tyle.

Całą talię można obejrzeć TU, a TU można zobaczyć nie tylko obrazy zdobiące karty Tarot of the Hidden Realm, ale również inne prace artystki.

PS: Na temat elfów piszę dokładniej w tym poście.

.
.
.

Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.

3 komentarze:

 1. Och, ja bym mogła czytać Twoje opisy kart bez końca! Opis 78 kart byłby w sam raz;). Talię posiadam i jak zwykle z wielką przyjemnością przeczytałam JAK ZWYKLE świetną recenzję.:)

  Pozdrawiam serdecznie - Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :) Ogromnie mi miło czytać takie słowa. :)
   Mogłabym opisywać wszystkie karty (choć wtedy pisanie recenzji zajmowałoby mi jakieś 3 godziny co najmniej), ale taki bardziej "oszczędny" styl jest mi bliższy. No i bardziej pasuje do recenzji- tak sądzę. :)

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Oczywiście żartowałam. Odpowiedź również odbieram za żartobliwą. ;)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)