niedziela, 17 maja 2015

Moje ulubione, najczęściej używane talie (17.05.2015)


W A Ż N E: NOTKA UZUPEŁNIAJĄCA.

.
.
.TALIE TAROTA

1. Tarot of Vampyres2. Ludy Lescot Tarot3. Legacy of the Divine Tarot4. Shadowscapes Tarot


5. Paulina Tarot


6. Joie de Vivre Tarot


7. Druid Craft Tarot


8. Book of Shadows Tarot: As above9. Wheel of the Year Tarot10. Tarot Marsylski11. Tarot Illuminati12. Alice Tarot13. Dark Angels Tarot14. Steampunk Tarot15. Deviant Moon Tarot16. Hanson Roberts Tarot17. Dragon Tarot (by Alecan)18. 78 Tarot19. Night Sun Tarot20. Japaridze Tarot


21. Tarot of the Hidden Realm
TALIE-WYROCZNIE, TALIE PRZESŁANIOWE, TALIE WRÓŻEBNE NIESYSTEMOWE

1. Heart of Faerie Oracle


2. Faeries Oracle3. Sacred Rebels Oracle4. Dream Inspirational Cards5. Oracle of Visions6. Vintage Wisdom Oracle7. Wisdom of the Golden Path Oracle8. Wisdom of the Hidden Realms Oracle9. Oracle de Babylone
TALIE WRÓŻEBNE SYSTEMOWE (INNE NIŻ TAROT)

1. Voice of the Trees Oracle2. The Runes of Elfland
.
.
.

Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.


6 komentarzy:

 1. hahaha ostatnio myślałam patrząc na mój wpis: ulubione talie, że już chyba znowu czas na nowy, bo mi się dużo rzeczy pozmieniało! Wchodzę do ciebie na bloga i proszę :) Super... ja na razie się nie wypowiadam, co do talii! Jestem w kieracie ;) Ale może powrócę...jest wciąż parę talii, których obecnie używam oprócz Marsyla: the Wild Unknown, RWS, Wooden Tarot, tarot of Vampyres, bo się tak w nią wżywam, ale jeszcze nie jestem jej do końca pewna... czasem Druidcraft ...jak patrzę na tę talię z ramkami, to mi się aż tak nie podoba, ale jak się obetnie te białe ramki, obrazki faktycznie zaczynają żyć ;) Pociąga mnie Sacred Rebel oracle...kiedyś na pewno zakupię. Oracle of visions też wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać takie wpisy. Uśmiechnęłam się przy Alice Tarot. Nie wiem co mnie podkusiło żeby go kupić. Był taki piękny, wypracowany i inny niż wszystkie. Książkę ledwie co pamiętałam z lat dziecięcych. Po zakupie pomyś
  lałam ,że faktycznie piękny i znalazłam mu piękny domek na dnie szufladki. Tak sobie mieszkał do tej pory i proszę jest dla niego nadzieja - haha.
  W dodatku ma poczucie humoru, ekstra ! Mam nadzieję, że uda mi się go ożywić. Karolinko - może jakiś malutki rozkładzik z jego udziałem?;). Ale byłoby super.
  Pozdrawiam jak zwykle bardzo serdecznie - Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, Alice Tarot to zdecydowanie zagadka- jak dla mnie- tym bardziej, że niemal zupełnie nie pamiętam historii Alicji. ;) Ale nie jest trudny, na szczęście, i mimo że kupiłam go pt. "a dobra, co mi tam... kilka stów... Najwyżej będzie do oglądania... :P", to naprawdę niesamowicie pozytywnie się rozczarowałam (tym bardziej ze względu na cenę). Intuicyjnie interpretuje się go bez większego problemu (czyli standardowo) i choć czasami przeszkadza mi nieznajomość książek, na których jest oparty, to jest to naprawdę świetna talia- choć oczywiście fani Alicji z pewnością doceniają (lub doceniliby) go znacznie bardziej, w końcu to zupełnie inny poziom znajomości talii.

   Rozkład z Alice Tarot- wedle życzenia. ;) Tylko nie wiem, kiedy... Ale na pewno się pojawi. :)

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Super, bez pośpiechu. Tutaj jest co czytać ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, dosłownie parę dni temu odkryłam ten blog i większość wpisów jeszcze przede mną, ale przy tym doszłam do wniosku, że jestem mocno "zapóźniona" tarotowo ;) bo nie znam żadnej z prezentowanych tu talii - poza marsylskim, ma się rozumieć (ale już ostrzę sobie ząbki na Shadowscapes Tarot, Steampunk Tarot, DruidCraft Tarot, Paulina Tarot, Tarot od Hidden Realm i tarot Alicji - niech no tylko jakieś wolne środki na koncie się pojawią...). Mam jakąś wampiryczno-gotycką talię w swojej małej kolekcji, ale to inna niż twój nr 1. No cóż, przez ileś tam lat moje talie siedziały zamknięte w pudełku i czekały na swój czas, nawet ich nie przeglądałam, teraz powoli wracam do tematu (co niestety oznacza też małe szaleństwo zakupowe - parę nowych talii czeka już na rozfoliowanie).
  Bardzo podoba mi się twój blog, myślę, że będę tu zaglądać :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj zatem w moich skromnych progach. ;)
   Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś przydatnego dla siebie, no i oczywiście życzę powodzenia na Twojej tarotowej drodze.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)