sobota, 16 maja 2015

Surrealistyczny Tarot

UWAGA: Na wstępie chcę zaznaczyć – i podkreślić, bardzo, bardzo mocno i wyraźnie – że to, czym dzielę się w poniższym poście, to jedynie moja zupełnie własna, personalna, całkowicie subiektywna opinia, odbiór prezentowanej talii. Wy, natomiast, możecie mieć kompletnie, totalnie inny odbiór, opinię. 

Zatem absolutnie nie kierujcie się tym, co tu poniżej piszę. Bowiem to tylko moja subiektywna opinia, odbiór. A nie jakaś uniwersalność pt. "ta talia tak działa i każdy tak samo ją odbierze i tak samo będzie mu się jej używało". Bowiem tak nie jest. Każdy odbiera inaczej – przez pryzmat/filtr zawartości swojego umysłu.  

Poza tym, chcę jeszcze zwrócić uwagę na to, że ten post pisany był dość dawno temu, i był on aktualny na WTEDY, zaś niekoniecznie jest aktualny w tym momencie.    
 
...

Natknęłam się na tę talię zupełnie przypadkiem podczas przeglądania galerii. Zaczęłam przyglądać się kolejnym kartom, analizować je w odniesieniu do tarotowego znaczenia... I muszę stwierdzić, że jest w tej talii coś, co mnie przyciąga. Zupełnie nie mam pojęcia, co to jest (jakkolwiek każda preferencja, każda reakcja z czegoś wynika. Zatem jak by się zagłębić w swój umysł, to by można dojść, o co biega), ale... Po prostu nie mogę o niej zapomnieć. Zaintrygowała mnie ona od samego początku, gdy ją poznałam. Ma w sobie i groteskę i pewien mrok i humor... Jest bardzo oryginalna. Nie wiem, czy można ją kupić i choć na razie mówię jej: "raczej nie", to kto wie- być może, być może...

W każdym razie- postanowiłam napisać o niej na blogu, podzielić się nią niejako... Bo jest ciekawa i- przynajmniej moim zdaniem- warta uwagi. Choć niektórzy powiedzieliby, że nie ma ona nic wspólnego z tarotem... Tak czy siak- poniżej kilka kart.

Głupiec
Rydwan
Umiarkowanie
Księżyc
As buław
2 buław
Rycerz buław
As kielichów
4 kielichów
6 kielichów
Paź kielichów
5 mieczy
10 mieczy
Król mieczy
2 monet
7 monet
8 monet
10 monet
Paź monet
Królowa monet
Tutaj można obejrzeć całą talię.

3 komentarze:

 1. Oj. Komentarz, który przed chwilą napisałem, jakoś dziwnie się zachował. No, ale może się nie usunął. :))

  LM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, jednak się usunął. :(

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że coś może być nie tak, bo to samo właśnie stało się pod innym postem. :(

   W każdym razie, napiszę jeszcze raz:

   Ta talia zdecydowanie ma w sobie coś "przyciągającego". Wydaje mi się, że będzie szczególnie dobra dla ludzi kochających abstrakcyjną i surrealistyczną sztukę i lubiących szukać zawartych w jej symbolice przesłań i wiedzy. Właśnie dlatego doceniam też każdą talię Tarota, która wnosi coś nowego w zrozumienie symboliki znanej nam z tradycyjnego RWS.

   Choć tak właściwie, to nawet z jedną talią można by sporo osiągnąć (ostatecznie, liczba i rodzaj przesłań, jakie karty mogą nam dać, jest nieograniczona, prawda?). Ale jednak jestem zwolennikiem sięgania do różnych talii, odkrywania ich mądrości i wiedzy, jaką przekazuje nam autor i artysta. :)

   LM

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)