środa, 17 czerwca 2015

Myths and Mermaids Oracle- recenzja

W A Ż N E: Chcę zaznaczyć – i podkreślić, bardzo, bardzo mocno i wyraźnie – że to, czym dzielę się w poniższej recenzji, to jedynie moja zupełnie własna, personalna, całkowicie subiektywna opinia, odbiór prezentowanej talii. Ty, natomiast, możesz mieć kompletnie, totalnie inny odbiór, opinię. 

Zatem absolutnie nie kieruj się tym, co tu poniżej piszę. Bowiem to tylko moja subiektywna opinia, odbiór. A nie jakaś uniwersalność pt. "ta talia tak działa i każdy tak samo ją odbierze i tak samo będzie mu się jej używało". Bowiem tak nie jest. Każdy odbiera inaczej – przez pryzmat/filtr zawartości swojego umysłu.  

Tak jak i dla każdego co innego, zatem, znowu, nie kieruj się moją opinią, moim "polecam!"/"nie polecam", tylko własnymi preferencjami, odbiorem. To że ktoś stwierdza cośtam o czymśtam (np. że "warto to mieć!"), nie znaczy, że to obiektywny fakt – jest to po prostu subiektywna opinia tego kogoś, i nic więcej.

A talie dywinacyjne to nie są jakieś "niezwykłe, magiczne przedmioty, które działają jakośtam same z siebie", które mają jakąś "moc". Nie. Talie dywinacyjne to zupełnie ZWYCZAJNE przedmioty. Dokładnie tak samo zwyczajne jak szczotka do kibla, szklanka, pędzel do malowania czy fotel. Czy cokolwiek innego. Wyjątkowość przedmiotów leży nie w nich samych, tylko w personalnych ustaleniach, podejściu, wierzeniach ich użytkownika. 

Jeśli ktoś (włącznie ze mną – w tych starszych, wymagających wielkich poprawek, postach) dał ci do zrozumienia, że jest inaczej, najzdrowiej będzie, jeśli po prostu to zignorujesz, wywalisz te bzdury z pamięci (tak, bzdury. Nazywajmy rzeczy po imieniu, czemu by nie).

Talie dywinacyjne to zwyczajny, najzwyczajniejszy w świecie przedmiot. A jak niezwyczajny, jak "magiczny", jak "święty", etc., etc. będzie dla ciebie, to kwestia zależna wyłącznie od ciebie – ściślej, od zawartości twojego umysłu (twojej wiedzy, przekonań odnośnie tematu (uświadomionych oraz nieuświadomionych), twojego podejścia, twojej woli). Co w głowie (umyśle), to w życiu —> co w głowie (umyśle), to w używaniu kart/pracy z kartami.

Chcę to podkreślić, tym bardziej, że dawniej nie było mi to wiadome – co zresztą widać po, nierzadko, bzdurach, które na temat talii piszę chociażby w takich recenzjach. Chcę, żeby każdemu kto się tematem interesuje, było to wiadome. 

Poza tym, chcę jeszcze zwrócić uwagę na to, że ta recenzja pisana była dość dawno temu, i była ona aktualna na WTEDY, zaś niekoniecznie jest aktualna w tym momencie.

Wtedy gdy owa recenzja była pisana, moje ogarnięcie w wielu kwestiach – m.in. temacie "działania kart" czy, ściśle z owym tematem związanej, psychologii – było nikłe. Stąd, mniej lub więcej w owych starszych postach jest bzdur albo nieścisłości. Planuję to wszystko popoprawiać (kiedyś). Tymczasem: zainteresowanych mechanizmem działania kart, mechanizmem dywinacji, metafizyką (temat energii) czy (meta)psychologią (tutaj zwłaszcza nowsze posty, z 2017 i do teraz) zapraszam do adekwatnych (linkniętych pod poszczególnymi słowami) postów.

Koniec notki uzupełniającej.

...


Myths and Mermaids Oracle to jedna z nowszych w sumie (choć wydanych już całkiem dawno temu) talii Blue Angel Publishing, ilustrowana oczywiście przez Jasmine Becket-Griffith- uwielbiam tę artystkę. ;) W moim odczuciu z talii na talię widać wyraźnie jej postępy w tworzeniu cudnych obrazów. Autorkami talii są również Amber Logan i Kachina Mickeletto- siostry Jasmine.

Na dzień dzisiejszy Myths and Mermaids Oracle jest najnowszą talią z ilustracjami Jasmine- spośród talii wyroczni, oczywiście (bo niedawno wydany został Beautiful Creatures Tarot zawierający właśnie jej obrazy). W mojej opinii jest to najpiękniejsza z talii Jasmine, jednocześnie jest też najbardziej zagadkową. Kiedy zaczynałam z nią pracować, interpretacje nie szły mi najłatwiej i na samym początku byłam nawet nieco rozczarowana. Jednak bardzo szybko udało mi się dojść, dlaczego tak się dzieje i dzięki temu odnaleźć połączenie z talią oraz skuteczną metodę na skuteczne odczyty. Teraz- po kilku miesiącach coraz większego zagłębiania się w energię talii i łapania coraz lepszego, głębszego połączenia- mogę stwierdzić, że jest naprawdę fenomenalna. Spośród wszystkich talii z ilustracjami Jasmine ta jest- w pewnym sensie- najbardziej głęboka, najbardziej osobista, najbardziej chyba żywa. Ogromnie cieszy mnie, że jej głównym motywem są syreny i żywioł wody- brakuje mi ciekawych talii z tego rodzaju. Myths and Mermaids Oracle jest bez wątpienia niesamowicie intrygująca, a żywioł wody odgrywa w niej rolę znacznie większą, niż po prostu nadawanie klimatu, itp. Trudno jest mi dokładnie określić, opisać tę rolę, sposób działania energii żywiołu wody w tej talii, ale przede wszystkim: jest ona kluczem do zrozumienia jej, do złapania z nią głębokiego połączenia. M.in. z tego powodu talia ta jest świetna jako skuteczne narzędzie do pracy z żywiołem wody na naprawdę głębokim poziomie. Ponieważ ona niejako zmusza do poznania tego żywiołu, gdyż poznanie go= poznanie samej talii. I to jest niesamowite.

Myths and Mermaids Oracle kryje w sobie wiele tajemnic... Gdybym miała ją do czegoś przyrównać, zdecydowanie wybrałabym ocean. Ponieważ w moim odczuciu ta talia, jej energia, jej sposób działania jest właśnie jak ocean- bardzo głęboki, pełen tajemnic, niezbadany. By poznać ocean, trzeba się w nim zanurzyć, bardzo, bardzo głęboko- w końcu jest co odkrywać. I z tą talią jest podobnie- nie da się jej rozgryźć od razu, nie od razu będzie ona tzw. "pięknie mówić". Tutaj potrzeba nie tyle czasu, co odpowiedniej metody- trzeba zanurzyć się w energię talii, zbadać ją, poznać i dopiero wtedy- gdy zrozumiemy, jak działa- możemy spokojnie z nią pracować, bo już mamy klucz. Notabene nie jest to wcale takie pracochłonne, jak mogłoby się wydawać, nie potrzeba wcale wiele czasu- przynajmniej by zdobyć ten klucz. A gdy go już zdobędziemy, możemy cieszyć się bogactwem, jakie kryje w sobie ta niesamowita talia.

Myths and Mermaids Oracle to z pewnością bardzo atrakcyjna talia dla fanów prac Jasmine Becket-Griffith, jednak, jak widać, jest ona nie tylko piękna, ale i bardzo, bardzo wartościowa jako narzędzie do pracy nad sobą, pracy z energiami- a w szczególności właśnie z energią żywiołu wody. Rozwija naszą wrażliwość niesamowicie i naprawdę warto posiadać ją w swojej kolekcji.


Całą talię można obejrzeć na TYM filmiku.

TUTAJ można przeczytać przykładową interpretację rozkładu z użyciem tej talii. 

4 komentarze:

 1. Ta talia była chyba dość popularna spośród ostatnich "nowości" wśród kart. W sumie, choć sam nie posiadam jeszcze żadnej talii Jasmine, to myślę że akurat jej prace IDEALNIE pasują do żywiołu wody. A to, co piszesz, czyli ta tajemniczość, głębia, poczucie takiej "płynności" między różnymi energiami - to przecież istota tego żywiołu. :)

  Talia wygląda na bardzo ciekawą, choć z Jasmine jest tak że niektóre karty mi się podobają bardziej inne mniej. Z dotychczasowych najbardziej przyciąga moją uwagę Les Vampires Oracle. :)

  LM

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam ten wpis kilka razy. Pięknie (zresztą jak zwykle )opisałaś tą talię. Talia wizualnie bardzo mi się podoba. Zastanawiam się jednak czy dałabym radę ją rozgryźć, tak jak Ty to zrobiłaś. Mam pozostałe talie tego duetu - nad tą, ciągle się zastanawiam. Proszę, proszę - o jakieś przykładowe interpretacje z tymi kartami. Fajnie byłoby zobaczyć odpowiedzi za pomocą tych kart. Uwielbiam Twoje interpretacje...

  Pozdrawiam serdecznie - Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle życzenia- będą interpretacje. :)
   Co do rozgryzienia tej talii- każdy może mieć z daną talią zupełnie inną drogę (że tak to ujmę), więc fakt, że u mnie wyglądało to tak, nie oznacza, że u Ciebie również musi tak wyglądać. Myślę, że wiele zależy też od naszych wymagań- tzn. czego wymagamy od siebie i od talii w tej relacji (przy czym piszę w ten sposób tylko po to, aby lepiej wyjaśnić, o co mi chodzi- wiadomo przecież, że karty to tylko narzędzie ;) ). W pracy z kartami jedną z najważniejszych rzeczy jest słuchanie swojego wewnętrznego głosu- wtedy (bez względu na to, czego wymagamy, jak pracujemy z kartami i jakbyśmy chcieli z nimi pracować) możemy być pewni, że wszystko potoczy się tak, jak powinno. Co niekoniecznie znaczy, że bezproblemowo.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Z góry dziękuję za interpretacje i za odpowiedź na moje dylematy. Tak, trzeba słuchać swojego wewnętrznego głosu pracując z kartami. Ale jeśli chodzi o opinię o danej talii to fajnie posłuchać kogoś mądrzejszego od siebie, hehe.

  OdpowiedzUsuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)