sobota, 8 sierpnia 2015

Ceccoli Tarot- recenzja


W A Ż N E: NOTKA UZUPEŁNIAJĄCA.

.
.
.


Kapłanka

Cesarzowa
Tutaj kojarzy mi się przede wszystkim z troską. Jest w tym wizerunku uwypuklony pewien konkretny aspekt Cesarzowej- właśnie ta troska, dbanie o każdą żywą istotę, opiekuńczość.

Kochankowie

Siła
O tym wizerunku pisałam już przy okazji pisania o moich ulubionych wizerunkach karty Siły, więc w tym miejscu po prostu zacytuję swoje słowa:
Siła, którą odnajdujemy w sobie, by zmierzyć się ze złem tego świata, by stawić czoło naszym lękom, blokadom, wszystkiemu temu, co nie jest nam potrzebne czy pomocne- oto główne znaczenie, które przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na tę kartę. Siła, jako coś, co każdy z nas ma i z czego korzysta na co dzień- w mniej lub bardziej błahych sprawach.

Śmierć
Śmierć jako sen... Fakt, że po truciźnie, ale jednak sen. Bardzo mi się to podoba.

Umiarkowanie
W tej karcie zawarty jest ruch z jednoczesnym bezruchem. Przywodzi mi to na myśl fizyczne spojrzenie na względność ruchu.
Generalnie pogodzenie przeciwieństw- dynamika i spoczynek w jednym.

Księżyc
W tej talii Księżyc jest- moim zdaniem- m.in. o śmierci, a także o głębiach podświadomości. Widzimy, że księżyc zbliża się do nowiu (symboliczna śmierć księżyca).

Świat
Ten wizerunek jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych, jeśli chodzi o kartę Świata. Kojarzy mi się z tym, że każdy z nas ma swój własny świat (swoją indywidualną rzeczywistość), który znajduje się w jednym wielkim świecie (czyli Prawdziwej Rzeczywistości). W tym wypadku nazwałabym tę kartę raczej Universum, niż po prostu Światem.

4 kielichów

5 kielichów

9 kielichów

Paź kielichów

Królowa kielichów
Podoba mi się pewna – w moim odbiorze – lekkość, eteryczność tej postaci. Bardzo mi przypomina Królową kielichów z Thoth Tarot. Widzę tu m.in. wrażliwość, empatię, emocjonalność, umiejętność "bycia wodą" (czyli po prostu elastyczność, łatwość w dostosowywaniu się do sytuacji), spokój, równowagę...

5 monet
Ten obraz przywodzi mi na myśl Thothową Cesarzową (choć pewnie lepiej by było napisać "Crowleyowską")... Generalnie kojarzy mi się z poświęceniem.

9 monet

Rycerz monet
Rozbawił mnie napis "Hate me" na serduszkowym lizaku.

2 buław

3 buław

5 buław
Widzę tu zarówno aspekt walki, konfliktu, jak i pewnego rodzaju blokady, oporu uniemożliwiającego nam spokojne działanie.

7 buław

10 buław

As mieczy

5 mieczy

Paź mieczy

Król mieczy
Pisanie, twórczość, poezja, intelekt.

Całą talię można obejrzeć TU

Artsy – Nicoletta Ceccoli.  

.
.
.
Btw, polecam TEN POST 
– taki "ostateczny przewodnik po interpretowaniu" (między innymi kart).
Trochę przydługi, ale po lekturze żadna talia 
(czy cokolwiek innego) 
nie będzie wam już problemem przy interpretacji. 
 
.
.
.


2 komentarze:

 1. Karolina, świetna recenzja! Ja osobiście miałam bardzo podobnie do ciebie...tzn nie zapowiadało się na to, że mi się ta talia tak spodoba! Ale jak już dotarła to odkrywam ją wciąż i uwielbiam ją. Jak dla mnie to wspaniała talia do pracy z cieniem. Jest niepokojąca i tylko pozornie "dziecinna". Także też się podpisuję pod twoim zimowym odczuciem. I też uważam, że jest bardzo dogłębna i pokazuje rzeczy takimi jakie są...często z innej, ciekawej perspektywy. Świetna talia na ćwiczenie intuicji i wyobraźni. Bardzo na tak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. :) Talia świetna, to i zasługuje na porządną recenzję. ;) Oczywiście nie żeby pozostałe przeze mnie zrecenzowane nie zasługiwały... ale widać nie bez powodu pisałam tę recenzję przez kilka dobrych dni. Może powinnam tak robić już zawsze... ;)

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)