sobota, 27 sierpnia 2016

Czy "patrzeć" oznacza "widzieć"?

Ile razy ktoś mówił ci: "ej, popatrz tam! Widzisz?", a ty odpowiadałeś: "niby co mam widzieć?", a ten ktoś odpowiadał, wskazując: "no to!", a ty się dopytywałeś: "ale co?", a ten ktoś ci tłumaczył: "no to małe czarne", a ty odpowiadałeś: "aaa... No tak, teraz widzę"?

Gdyby ci tego nie opisano, gdyby ci nie uświadomiono, że to coś tam jest, tobyś tego nie zobaczył. Ale czy to oznacza, że tego czegoś tam nie było?
Nie. Po prostu tego nie widziałeś.

Tak więc czy "patrzeć" oznacza "widzieć"?

...

Spójrz w swoje oczy, a zobaczysz cały świat (/nieskończoność/Istnienie).

Bo ty jesteś wszystkim... Ty jesteś Źródłem... A Źródło jest wszystkim... Więc gdy patrzysz na siebie, patrzysz na Źródło...


A tak konkretniej to patrzysz na siebie-Źródło. Bo Źródło to Źródło. Aczkolwiek Źródło jest sobą oraz wszystkim innym jednocześnie. Źródło jest wszystkim, ponieważ stworzyło wszystko, by doświadczać bycia tym wszystkim- żeby się doskonalić. Więc nieważne, na co spojrzysz- patrzysz na Źródło. Ale Źródło-w-tej-formie. Patrząc na źdźbło trawy, patrzysz na źdźbło trawy-Źródło; patrząc na komara, patrzysz na komara-Źródło; patrząc na morze, patrzysz na morze-Źródło; patrząc na siebie, patrzysz na siebie-Źródło.

Wszystko jest Źródłem. Źródło jest wszystkim.

Na tym najbardziej esencjonalnym poziomie- tym naj-naj-naj-najbardziej podstawowym, elementarnym poziomie swojej budowy- wszystko jest tym samym, wszystko jest tą samą materią/energią- czyli Źródłem.

A więc spójrz w swoje oczy, a zobaczysz wszystko.


Tylko co z tego, że w twoich oczach jest cały świat, skoro ty tego nie widzisz? Patrzysz... ale czy widzisz?
Jeśli patrzysz i nie tylko zwyczajnie patrzysz, ale faktycznie widzisz to, na co patrzysz, to w swoich oczach ujrzysz wszystko, co istnieje. Bo to wszystko tam jest- w twoich oczach. I wszędzie indziej. Bo wszystko jest Źródłem. A Źródło jest wszystkim. Więc jeśli patrzysz na cokolwiek, a wszystko jest Źródłem, to nieważne na co patrzysz- patrzysz na wszystko inne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)