czwartek, 11 sierpnia 2016

Dlaczego pewność siebie jest ważna?


Post ten wymaga SOLIDNYCH poprawek, uzupełnień, dokonkretyzowań; tymczasem, zapraszam do postów:
Funkcjonowanie umysłu – meandry psychologii
w których przedstawiony niżej temat omawiam na nowo, lepiej, dokładniej.

...

Zdrowa pewność siebie i zaufanie do siebie jest bardzo istotne w pracy z energią, w pracy z kartami, itp.- bo w końcu jednym z kluczy w tej pracy jest wiara, a raczej wręcz pewność swoich umiejętności (drugi klucz to konkretna intencja). Bo my wszystko możemy; tylko że blokujemy się naszym wątpieniem.

Granice leżą w nas... 

Pewność siebie- taka silna, mocna, szczera, głęboka, taka w sercu i z serca- jest kluczem do skuteczności, m.in. jeśli chodzi o magię, o pracę z kartami, pracę z energią.
Gdy pracujemy z energią (w tym: z kartami), wyrażamy intencję (np. zadajemy pytanie) odnośnie tego, co chcemy zrobić, osiągnąć, uzyskać. Im silniejsza intencja (czyli im bardziej z głębi serca ona płynie), tym większa szansa sukcesu. Natomiast oprócz wyrażenia intencji, musimy jeszcze wierzyć, że to, czego chcemy, to dostaniemy. A nawet wręcz nie tyle wierzyć, co wręcz być pewnym, mieć pełne, głębokie, szczere przekonanie, że tak się stanie. Bo to ma być po prostu wypełniająca każdy cal naszego ciała świadomość, że nasza wiara, nasze przekonanie, że coś jest możliwe, czyni to coś de facto możliwym. Bo tak jest. Tak to działa. Wszystko jest możliwe. Tylko że my sobie to blokujemy właśnie naszym wątpieniem. Gdy natomiast nie ma w nas wątpliwości, tylko jest ta wiedza, pewność, ta świadomość, że wszystko jest możliwe, to wtedy tego nie blokujemy- a więc de facto, naturalnie, automatycznie, to staje się możliwe. Bo de facto jest- tylko że my to blokujemy naszym niewierzeniem. 

Tak więc pewność siebie, świadomość, że wszystko jest możliwe, że wszystko możemy zrobić, jest kluczem do tego, by zrobić cokolwiek, by uczynić siebie (poniekąd- bo jednak, mimo wszystko, pewne ograniczenia (jako ludzie) mamy) wszechmogącymi.

Nie blokujmy swoich możliwości wątpieniem w nie. Otwórzmy się na nie- bo one już w nas są i zawsze były- właśnie poprzez uświadomienie sobie, obudzenie w sobie pełnego przekonania, że wszystko jest możliwe. Nasza rzeczywistość dostosowywuje się do naszych myśli i emocji- a więc m.in. do naszej wiary i podejścia do pewnych spraw. Tak więc jak wierzymy, takie dane coś dla nas będzie. Nie blokujmy się fałszywymi przekonaniami, że coś jest niemożliwe.

Oczywiście często włącza się ta cała logika i 'ego jeden' (czyli iluzje, fałszywe przekonania), które mówią nam: "no co ty, pogrzało cię? Przecież to jakiś absurd! W co ty wierzysz, ogarnij się!". No i właśnie- ten mechanizm rodzi wątpliwości i blokuje naszą wszechmoc. Człowiek może wiele, bardzo wiele. Znacznie, znacznie, znacznie więcej, niż jest sobie w stanie wyobrazić. Tylko że ten mechanizm zaprzeczenia i logiki mu to blokuje. Bo na czym opiera się logika- na poznanych zasadach działania pewnych rzeczy. Poznaliśmy jakieś rzecz takimi i takimi- ale niekoniecznie takimi, jakimi one są naPrawdę. Poznaliśmy je takimi, jakimi nam je przedstawiono. W wielu przypadkach oznacza to fałszywe pojęcie o danych rzeczach (bo w końcu nasza- jako społeczności- wiedza o świecie jest wciąż mała...). A więc logika wcale nie równa się "znajomość Prawdy". Logika to, można tak to nazwać, program 'ego jeden'- bo właśnie 'ego jeden' to są te wszystkie przekonania, systemy wartości, iluzje, itp. To, że coś jest logiczne, wcale nie oznacza, że jest Prawdziwe; i analogicznie na odwrót: to, że coś jest nielogiczne, wcale nie oznacza, że jest niePrawdziwe. Jesteśmy poniekąd zamknięci w (ciasnych jednak) ramach logiki. Gdybyśmy się tego wyzbyli, okazałoby się, że świat jaki znamy wcale nie istnieje taki, jakim go znamy (a w każdym razie jakim zna go większość ludzi). Świat Prawdziwy to świat wręcz nieskończonych możliwości. Nie jest to logiczne, być może, ale nie równa się to wcale temu, że jest niePrawdziwe.

Wracając do głównego tematu posta...
Gdy pracujemy z kartami- na przykład- powinniśmy mieć tą pewność siebie, to zaufanie do siebie i swoich zdolności. W ten sposób je rozwijamy, nie blokujemy ich. Bo wątpiąc w nie, wątpiąc w siebie, blokujemy te zdolności. Rozwijanie w sobie tej zdrowej (czyli nie sztucznej, pretensjonalnej, pochodzącej z ego, tylko takiej szczerej, czystej, z głębi serca) pewności siebie jest kluczem (jednym z nich) do sukcesywnej pracy (z energią, z kartami, itd). Gdy wierzymy, gdy mamy tę pewność, że wszystko jest możliwe i że wszystko możemy zrobić, to otwieramy tę Prawdę dla siebie i tak to właśnie działa dla nas, w naszym życiu- że wszystko staje się możliwe. Gdy natomiast nie wierzymy, gdy wątpimy, to wtedy zamykamy te możliwości, zaprzeczamy Prawdzie- na naszą niekorzyść. Oczywiście mamy wolny wybór, no i każdy z nas jest inny, ma inną drogę, itd., aczkolwiek warto się rozwijać właśnie m.in. pod kątem tej zdrowej, szczerej, głębokiej pewności siebie, świadomości swojej (niemal) wszechmogącości. Bo poprzez to rozwijamy swoje potencjały. A naPrawdę potrafimy właściwie wszystko. *

Pamiętajcie: nasze przekonania tworzą naszą rzeczywistość, i nas samych również. Tak więc kim chcecie być- panami swojego losu, czy też może ofiarami? Chcecie żyć w świecie, gdzie wszystko jest możliwe, czy też w świecie, gdzie każdy problem urasta do rozmiarów góry? Sami tworzycie swoją rzeczywistość. Macie wybór. Macie wolną wolę. Zastanówcie się, czego naprawdę pragniecie i wybierajcie zgodnie z sercem. 


* Tak więc każdy potrafi pracować z kartami, każdy potrafi czarować, każdy potrafi uzdrawiać, każdy potrafi komunikować się z innymi wymiarami, z różnymi istotami pozaziemskimi, itd. Każdy to wszystko potrafi. Nie ma czegoś takiego, że np: "ja nie umiem odczytać tego i tego z kart". Wszyscy mamy wszelkie dary, zdolności (może niekoniecznie odblokowane, ale one w nas ciągle, zawsze są). I każdy może właściwie wszystko- wystarczy "tylko" (bo jednak łatwe to nie jest, niestety), że pozbędzie się fałszywych przekonań, że nie może. Bo każdy może. Każdy bez wyjątku. Tak, Ty też. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz ochotę podzielić się słowem? Zapraszam! :)